Drive Against Malaria

highlight

Project Debundscha: betere zorg

Toen Drive Against Malaria in 2009 in het dorp Debundscha aankwam, luidden Julia en David gelijk de noodklok. Het dorp was zwaar getroffen door ondervoeding, armoede en een malaria epidemie. Tijdens een massale testcampagne bleek dat meer dan de helft van de bevolking malaria had. Directe hulp was dringend nodig. Vooral jonge kinderen waren getroffen door de ziekte. David vertelt: “Parasitaire ziekten, zoals malaria, vormen een ernstige bedreiging voor de volksgezondheid in afgelegen gebieden. Door onze ervaring en kennis wisten wij dat hulp noodzakelijk was. Wij zijn dan ook gelijk in actie gekomen en hebben de kinderen behandeld.”

.

.

Steunpunten
DAM heeft twee steunpunten opgericht met mobiele behandelingsteams. Daarnaast is de distributie van medicijnen opgezet. Voor het functioneren van de steunpunten heeft DAM internationale en lokale medewerkers ingeschakeld. Alfred, medewerker van het DAM-team vertelt: “Mijn moeder en zus stierven vorig jaar op dezelfde dag aan de gevolgen van malaria. Zij waren té zwak om naar een gezondheidscentrum te gaan en overleden thuis. Door DAM kan ik mijn eigen gemeenschap bijstaan in het dorp waar ik ben geboren en opgegroeid. Ik ben erg blij dat ik kan helpen.”

.

.

.

Geheugensteuntje
Onmiddellijk na de opening van de steunpunten kwam er een stroom van ouders en kinderen voor de behandeling van malaria. Er worden per dag 300 mensen behandeld. “De bewoners zijn enorm opgetogen over onze komst. We zien vaak emotionele taferelen van moeders die huilend met hun kinderen naar onze steunpunten komen. Zij hebben nog nooit eerder hulp gekregen. Dat laat zien hoe hard hulp nodig is”, vertelt David. Naast de behandeling, krijgt de bevolking uitleg hoe de medicatie ingenomen moet worden. Als geheugensteuntje geeft DAM aan elke patiënt een flyer mee met aanvullende informatie. In 2010 en 2011 behandelde DAM 78% van de totale bevolking. Het aantal malaria gevallen is hierdoor enorm gedaald. Door het uitdelen van geïmpregneerde netten worden nieuwe besmettingen voorkomen. De extra educatie die de bewoners krijgen, zorgt ervoor dat de netten op de juiste manier worden gebruikt. Dat verhoogt het rendement op succes. David zegt: “Nu kan voor Debundscha een betere toekomst aanbreken!”

.